Pozycja: language
Styl: none outline
 
Pozycja: categories
Styl: none outline
Pozycja: icecarousel
Styl: slider outline
Pozycja: promo2
Styl: block outline
Pozycja: promo3
Styl: block outline
Pozycja: promo4
Styl: block outline

W dniach 26-28 listopada 2024 r. odbyła się w Toruniu konferencja pod tytułem Turystyka w warunkach niepewności i ryzyka. Wydział Turystyki i Rekreacji AWF reprezentowała dr Małgorzata Kryczka, która wygłosiła referat naukowy pt. Koncepcja wellness w zarządzaniu pracownikami branży turystycznej. Stan świadomości i praktyczne zastosowanie”.

W dniach 27-29 listopada 2024 r. w Szklarskiej Porębie odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa pn. „Aktywność ruchowa na obszarach górskich Polski i świata”, zorganizowana przez Katedrę Rekreacji i Turystyki Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Karkonoską Lokalną Organizację Turystyczną. W tym ważnym wydarzeniu naukowym wzięła udział liczna reprezentacja AWF w Krakowie, w tym pracownicy Instytutu Przedsiębiorczości i Zarządzania:

§ dr hab. Wiesław Alejziak, prof. AWF i dr Bartosz Szczechowicz (Zakład Ekonomii i Zarządzania), którzy wygłosili referat pt. Prace awansowe z zakresu turystyki i rekreacji dotyczące obszarów górskich: problematyka, zakres badań, profile metodologiczne (na przykładzie prac doktorskich i habilitacyjnych obronionych w Polsce w latach 2003-2023),

§ dr Patrycja Ozga-Gwóźdź i dr Stanisław Matusik (Zakład Statystyki i Informatyki) z referatem pt. Związek walorów miejscowości uzdrowiskowych zlokalizowanych w terenach górskich z atrakcyjnością turystyczną gmin w Polsce.

Wydział Turystyki i Rekreacji reprezentowała także grupa studentów, związana z funkcjonującym przy IPiZ Studenckim Kołem Naukowym „E-Zarządzania w Turystyce i Rekreacji”, wygłaszając dwa referaty: Strategie uzdrowisk górskich – porównawcze studium przypadków francuskich i polskich oraz Strategia rozwoju uzdrowiska górskiego Saint-Gervais-les-Bains we Francji: Adaptacja do zmian klimatycznych i rozwój zrównoważonych usług zdrowotnych i turystycznych.

Miło nam poinformować, że Dyrektor Instytutu Turystyki dr hab. Paweł Różycki prof. AWF, zajął pierwsze miejsce w Wydziałowym Konkursie na Najlepszego Naukowca w latach 2022-23.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W dniu 22 października 2024 r. w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu odbyła się Jubileuszowa Konferencja Naukowa pt. „Pół wieku nauki i dydaktyki na kierunku turystyka i rekreacja w poznańskiej AWF”, zorganizowana przez Katedrę Turystyki i Rekreacji AWF w Poznaniu oraz Polskie Stowarzyszenie Naukowe Animacji Rekreacji i Turystyki. Członkiem Komitetu Naukowego konferencji był Dyrektor Instytutu Przedsiębiorczości i Zarządzania AWF w Krakowie dr hab. Wiesław Alejziak, prof. AWF.

Podczas konferencji Wydział Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie reprezentowała Dziekan WTiR dr hab. Ewa Roszkowska, prof. AWF – wygłaszając w sesji plenarnej referat pt. Początki kształcenia w zakresie turystyki i rekreacji w krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, oraz dr hab. Wiesław Alejziak, prof. AWF i dr Bartosz Szczechowicz, którzy wspólnie wygłosili w sesji plenarnej referat pt. Profile metodologiczne prac doktorskich i habilitacyjnych z zakresu turystyki i rekreacji obronione w ramach nauk o kulturze fizycznej w latach 2003-2023.

W dniach od 14 do 18 października 2024 roku miała miejsce programowa „Wizyta Studyjna w Uzdrowiskach”. Wzięli w niej udział studenci I roku kierunku Turystyka Zdrowotna wraz z prowadzącymi zajęcia Prof. Pawłem Różyckim i Prof. Ryszardem Winiarskim. W tym roku odwiedzono uzdrowiska nizinne w Polsce oraz miejsca aspirujące do tego miana. Program był bardzo urozmaicony, wizytowano uzdrowiska termalne, szpitale rehabilitacyjne, sanatoria oraz spotykano się z prezydentami, burmistrzami, samorządowcami, lekarzami balneologami, osobami zajmującymi się promocją, a także lecznictwem uzdrowiskowym. Dzięki tym zajęciom studenci uzyskali dużo wiedzy praktycznej i mają szersze spojrzenie na funkcjonowanie uzdrowisk.


Pod hasłem „Spotkajmy się na sportowo!” 19 października 2024 roku w TAURON Arenie Kraków odbędzie się szereg wydarzeń celebrujących jubileusz 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego oraz TAURON Areny Kraków. To wyjątkowa okazja, by razem świętować dwa ważne jubileusze w sportowym duchu. W programie znajdą się konferencja „Półmaratońskie Rozmowy”, panel edukacyjny „Różne oblicza biegania” oraz „Biegowa Odnowa – zajęcia praktyczne dla biegaczy”, które będą niepowtarzalną okazją do zdobycia wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń z ekspertami. Tego dnia, w Małej Hali TAURON Areny Kraków, odbędzie się również pierwsza edycja Wielkiej Lekcji Sportu. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Czytaj więcej...
Wydział Turystyki i Rekreacji AKF w Krakowie; webmaster: strony-www[at]awf.krakow.pl  login
Pozycja: bottom1
Styl: block outline
Pozycja: bottom2
Styl: block outline
Pozycja: bottom3
Styl: block outline
Pozycja: bottom4
Styl: block outline