Kierunkowe treści kształcenia mieszczą się w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej, uwzględniając różne aspekty turystyki zdrowotnej, zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i instytucjonalnym oraz rynkowym. Treści kształcenia obejmują zatem takie zagadnienia, jak:

1)                 indywidualne zachowania w zakresie dbałości o zdrowie i sylwetkę, w tym wykorzystanie aktywności fizycznej, diety, zabiegów spa i wellness;

2)                 formy turystyki zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki spa i wellness i turystyki uzdrowiskowej, w tym środowiskowych warunków ich uprawiania;

3)                 tworzenia produktów turystyczno-zdrowotnych i ich strategii w uzdrowiskach oraz ośrodkach spa i wellnes, z uwzględnieniem osób w różnym wieku i o różnych potrzebach, także szczególnych;

4)                 funkcjonowanie rynku usług turystyki zdrowotnej, z uwzględnieniem zarządzania, planowania marketingowego, planowania przestrzennego, partnerstwa biznesowego.

 

Treści realizowane są zarówno w sposób akademicki, jak również praktyczny, głównie podczas wizyt studyjnych i zajęć terenowych w uzdrowiskach, ośrodkach spa i wellness, ośrodkach turystyczno-rekreacyjnych.

 

Student nabywa kompetencje w zakresie planowania, organizowania i zarządzania przedsięwzięciami w obszarze turystyki zdrowotnej, szczególnie w sektorze spa i wellness oraz uzdrowiskowym. Wiedza i umiejętności dotyczą tworzenia kompleksowych programów i produktów profilaktyczno-zdrowotnych oraz rekreacyjnych, uwzględniających potrzeby współczesnych klientów, przede wszystkim oczekiwania w zakresie zdrowia psychofizycznego i społecznego, estetyki ciała, wspomagania procesów wypoczynku.

Studia umożliwiają także zdobycie kompetencji do prowadzenia firm obsługujących turystów zdrowotnych, zgodnie z oczekiwaniami i uwarunkowaniami współczesnego, dynamicznie rozwijającego się rynku usług turystyki zdrowotnej.

 

Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy magistra turystyki zdrowotnej. Posiada kompetencje do organizowania i zarządzania turystyką zdrowotną, na różnych etapach jej realizacji - planowania produktu zdrowotnego oraz jego realizacji w warunkach rynkowych.


Absolwent zostaje również przygotowany do podjęcia działalności naukowej i kontynuowania edukacji na studiach trzeciego stopnia.

Wydział Turystyki i Rekreacji AKF w Krakowie; webmaster: strony-www[at]awf.krakow.pl  login
  • Akademia Kultury Fizycznej
    im. Bronisława Czecha w Krakowie
  • 31-571 Kraków Al. Jana Pawła II 78

NIP Uczelni: 675-000-19-52
Regon Uczelni: 000327847

Deklaracja dostępności

centrala: +48 12 683 xx xx
- wybierać zgodnie z informatorem telefonicznym